Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Gospodarka
Przystanek Opoczno Południe startuje w niedzielę
Redakcja: ZM
Dodany: 12-12-2014, wyświetleń: 3955
PDF
DRUKUJ
POWRÓT

Od 14 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku na Centralnej Magistrali Kolejowej - Opoczno Południe. 
Symbolicznej inicjacji połączeń kolejowych z Opoczna Południa dokona grupa mieszkańców Opoczna, która m.in. zbierała podpisy pod petycją do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie utworzenia przystanku kolejowego w Opocznie. W swoją pierwszą podróż opocznianie pojadą w niedzielę 14 grudnia do Krakowa pociągiem o godzinie 11.10, skąd wrócą do Opoczna ok. godz. 18.00.
Opoczno jest kolejnym miastem po Włoszczowie, gdzie będą zatrzymywać się pociągi kursujące po Centralnej Magistrali Kolejowej. Do tej pory podróż do stolicy koleją czy komunikacją autobusową trwała ponad trzy godziny. Od 14 grudnia mieszkańcy miasta słynącego z ceramiki, będą mogli dojechać koleją do stolicy w niewiele ponad godzinę. Z nowego peronu pociągi odjadą również w kierunku Krakowa, Zakopanego, Katowic, Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Raciborza, Krynicy Górskiej, Poznania, Olsztyna czy Lublina.
W związku z uruchomieniem stacji Opoczno Południe Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie uruchamia specjalną linię komunikacyjną oznaczoną jako numerem 4.
Autobusy tej linii kursować będą na trasie Optex - Opoczno Południe - Optex , w godzinach dostosowanych do rozkładu jazdy pociągów na stacji Opoczno Południe. W ten sposób zapewniony będzie dojazd pasażerów do przystanku kolejowego oraz powrót do centrum miasta.
Większość kursów wykonywanych będzie przez 7 dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli, za wyjątkiem 4 połączeń, z których 3 nie będą realizowane w soboty, a jedno w niedziele.
Jednocześnie przypominamy, że zakupu biletów na połączenia kolejowe ze stacji Opoczno Południe można dokonać bezpośrednio u konduktora pociągu po zgłoszeniu tego faktu bezpośrednio po wejściu do pociągu lub też za pośrednictwem strony internetowej pod adresem www.intercity.pl
Szczególnie ta druga możliwość jest interesująca dla przyszłych podróżnych, ze względu na akcję promocyjna „Wcześniej-Taniej", dzięki której bilet wykupiony odpowiednio wcześniej może być tańszy nawet o 30%. Przykładowo uczeń/student, któremu przysługuje zniżka w wysokości 51% może z Krakowa do Opoczna przyjechać już za 12,69 PLN.
Szczegółowy rozkład odjazdów i przyjazdów pociągów ze stacji Opoczno Południe dostępny jest w załącznikach.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ